microscooter.jpg (284 KB)

Micro scooter nasıl ortaya çıktı?

1960 İsviçre doğumlu Wim Ouboter, scooter'ı aslında tembellikten çıkardı. En sevdiği restoran yürüyerek uzak bir yerdeydi. Bisikleti de taşıması koruması zordu. Bu sebeple kolayca katlanıp sırt çantasında dahi taşıyabildiği iki tekerlekli bir scooter icat etti. Daha sonra bu sırtta taşınan, arabaya koyulan ürününe bir üretici aramaya başladı.
Üretici ararken Avrupa'nın çok pahalı olduğunu anladı ve Tayvan'da bir fabrikanın sahibini ürünün üretmeye ikna etti. ürün geyik testi denilen ani manevra testinden geçemedi ve proje durduruldu.

Fakat Ouboter'ın başka bir fikri vardı: Kickboard adında üç tekerlekli bir scooter. K2 ile takım kurdu ve fikrini 1998'de Münih'teki Uluslararası Spor Fuarı'nda (ISPO) çok başarılı bir şekilde sundu. Kazandığı parayla 1999'da Micro Mobility Systems'i kurdu ve daha büyük bir başarı olan iki tekerlekli Scooter'ı üretmeye başladı. Aşırı talep nedeniyle Tayvan’daki ortağının Scooter’ı ABD’de Razor adında bir komisyon için dağıtmasına izin verdi. 2000 yılında yaklaşık bir milyon Scooter sattı.

Daha sonraki yıllarda şirket, çocuklar için Mini Micro, Scooter Bavulu veya elektrikli emicro gibi kentsel mobilite için tasarlanan yeni ürünleri icat etmeye devam etti. Buna ek olarak, Micro Peugeot, Suitsupply veya Vibram gibi diğer markalarla da takım çalışması yaptı.

Dünyadaki en kaliteli scooterlar microscooter tarafından üretilmektedir. Bu sebeple gönül rahatlığıyla çocuğunuza satın alabilirsiniz. Yedek parça ve bir çok aksesuarı da ayrı şekilde satılmaktadır.

Sırala
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.